Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Česká mincovna

Obyvatelé Jakutska hledají zlato rozsypané z letadla

Obyvatelé Jakutska na Sibiři v pátek hledali v okolí místního letiště zlaté cihly, které ve čtvrtek vypadly ze startujícího letadla. Letoun An-12 měl zjevně závadu na vratech nákladového prostoru. Letecká společnost Nimbus ohlásila, že z letadla vypadlo devět tun zlata a stříbra. Při nehodě se nikdo nezranil.

Ilustrační foto Foto: Česká mincovna
Obyvatelé Jakutska hledají zlato rozsypané z letadla

Desítky obyvatel Jakutska prohledávaly v pátek okolí letiště v naději na nalezení některé ze zlatých cihel. Přestože úřady už ve čtvrtek ujistily, že celý poklad už je pohromadě a v bezpečí, hledači neztráceli naději.

Ve městě se prý rozšířily pověsti, že několik šťastlivců již uspělo. V letadle prý kromě zlata a stříbra byly i diamanty a platina, jež přepravci zatajili. Podle jiné verze byla nehoda předem připravená, aby šlo část cenného nákladu ukrást.

Po incidentu muselo letadlo nouzově přistát. Agentura YakutiaMedia oznámila, že jen na letištní ploše bylo posbíráno 172 slitků, každý o váze 20 kilogramů.

Letoun mířil z oblasti dolu Kupol na Čukotce do Krasnojarsku a v Jakutsku měl mezipřistání kvůli dotankování. Na palubě prý měl celkem devět tun drahého kovu za více než 21 miliard rublů (asi 7,6 miliardy korun).


yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků