Hlavní obsah

Nový trend: Jezte potmě

Někdy je lepší nevidět partnerovi do obličeje. Řešení? Jezte potmě. Všem, kdo to chtějí zkusit, otvírá své dveře zbrusu nový restaurant v Londýně. Návštěvníci podniku s popisným názvem Dans Le Noir nemají ani tušení, co čeho se zakousnou, napsal britský list The Daily Telegraph.

Nový trend: Jezte potmě

Když člověk nevidí, co jí, probudí to jeho smysly a osvobodí chuťové pohárky - tak zní hlavní myšlenka tohoto podniku, importovaná z již prosperující restaurace v Paříži. Všechno potřebné zajišťují zcela či částečně nevidomí číšníci a servírky. Servírují jídla a vodí hosty ke stolu a na toaletu.

Vše, co by mohlo jakkoliv narušit temnotu, jako je displej mobilního telefonu či zapálená cigareta, je přísně zapovězeno. "Je to oslava smyslů," řekl majitel restaurace v Clerkenwellu, francouzský podnikatel Edouard De Broglie. "V temnotě se probouzejí všechny smysly člověka. Na vnímání chuti pokrmu se náhle podílejí i nos, prsty a uši. Sedíte vedle lidí, které nevidíte. Nesoudíte je podle prvního pohledu. Ve tmě si s nimi více povídáte, a teprve později zjistíte, jak opravdu vypadají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků