Hlavní obsah

Nový miláček pražské zoo čekal na jméno měsíc, venku ale dovádí od prvního dne

Před měsícem se v pražské zoologické zahradě narodilo mládě guerézy pláštíkové. Roztomilý primát, který vyniká svým bílým zbarvením, v sobotu konečně dostal jméno. Eddie, jak ho pokřtil herec Lukáš Pavlásek, ale v chladném venkovním výběhu pražské zoo vesele dovádí už ode dne, kdy přišel na svět.

Nový miláček pražské zoo čekal na jméno měsíc, venku ale dovádí od prvního dne

Eddie se narodil 14. listopadu jako v pořadí již sedmé mládě samice Lomely. Po porodu matka mládě očistí a hned jej půjčuje ostatním guerézám, včetně těch nejmenších. Přestože ošetřovatelé u porodu nebyli, protože guerézy většinou rodí v noci, mládě viděli již ráno u ostatních gueréz. Eddie se navíc podle ošetřovatelů těší dobrému zdraví.

Sameček guerézy pláštíkové má bílé zbarvení.

Foto: Novinky

„Guerézy tráví velkou část dne ve venkovním výběhu i v tomto velmi chladném počasí. Mládě už po několika hodinách po porodu trávilo čas s ostatními venku, přestože bylo jen pár stupňů nad nulou. Od začátku je tedy na tyto podmínky zvyklé,” řekl Novinkám Vít Lukáš, kurátor a chovatel primátů pražské zoologické zahrady. Nový přírůstek je zatím závislý na matce a jejím mléku, už ale začíná ochutnávat pevnou stravu během krmení ostatních gueréz.

Bavič a herec Lukáš Pavlásek včera v Zoo Praha pokřtil měsíční mládě guerézy pláštíkové. Nejnovější přírůstek pražské skupiny dostal jméno Eddie a známý komik mu složil a přednesl vlastní báseň. Foto -ok-

Zveřejnil(a) Zoo Praha dne 17. prosinec 2017

Guerézy pláštíkové patří mezi primáty pocházející z Afriky. Za své jméno vděčí pláštěnce z dlouhých bílých chlupů. Mezi osazenstvo pražské zoo patří u návštěvníků oblíbení primáti již od roku 1969 a současnou skupinu tvoří osm jedinců.

Zoo Praha chová guerézy pláštíkové od roku 1969.

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků