Hlavní obsah
Vítězka Miss Universe 2019 Zozibini Tunziová Foto: Profimedia.cz

Nová Miss Universe je z Jihoafrické republiky

Titul Miss Universe pro rok 2019 získala 26letá Zozibini Tunziová z Jihoafrické republiky. Porazila Madison Andersonovou z Portorika, která skončila druhá, a Sofíu Aragónovou z Mexika, která se umístila na třetí příčce. Informovala o tom americká televizní stanice CNN.

Vítězka Miss Universe 2019 Zozibini Tunziová Foto: Profimedia.cz
Nová Miss Universe je z Jihoafrické republiky

Soutěže, která se letos konala v americké Atlantě, se účastnila i Česká Miss 2019 Barbora Hodačová, nedostala se ale do finálové dvacítky.

O korunku pro Miss Universe bojovalo 90 dívek. Porotě i divákům se představily v plavkách, ve večerních šatech a snažily se je zaujmout i pohotovými odpověďmi na nejrůznější otázky.

Na stupních vítězů skončily za Tunziovou Miss Mexika a Miss Portorika.

Foto: Profimedia.cz

Na dotaz, proč je právě ona tou správnou volbou, Tunziová ještě před vyhlášením výsledků odpověděla: „Vyrůstala jsem ve světě, kde žena, která vypadala jako já, s mou barvou kůže a s mými vlasy, nebyla nikdy považována za krásnou. Myslím, že je na čase, aby to dnes skončilo.“

Miss Universe je jednou z několika soutěží krásy na planetě, pořádá se od roku 1952 a je původem z Kalifornie. Souběžně s Miss Universe běží konkurenční Miss World (od roku 1951 a původem z Británie) a mnohem mladší Miss Earth. Ta se pořádá od roku 2001 většinou na Filipínách a zaměřuje se nejen na krásu dívek, ale i na životní prostředí.

Barbora Hodačová, vítězka finále soutěže Česká Miss 2019

Foto: Profimedia.cz

Anketa
Líbí se vám letošní vítězka Miss Universe?
ano
29.5 %
ne
70.5 %
Celkem hlasovalo 14746 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků