Hlavní obsah
 

Neznámé zvuky vycházející ze země zní celým světem

Loni v lednu se ve velkém množství objevovala videa zachycující nevysvětlitelné zvuky, které děsily lidi po celém světě. Odborníci tento jev nejčastěji označovali jako honbu za senzací, ale s jednoznačným vysvětlením nikdo nepřišel. Zvuky se objevovaly i nadále a nedávno jejich výskyt výrazně zesílil.

 
Neznámé zvuky vycházející ze země zní celým světem

Zvuky znějí mechanicky a jsou slyšet přímo nad hlavou nebo ze země. Jejich výskyt byl v některých případech spojován se zemětřeseními, ale to experti vyloučili.

Nejčastěji byl původ zvuku přisuzován pohybu litosférických desek, geologové to ovšem nepovažují za reálné. Úsměvně pak dnes působí teorie, podle které zvuky souvisely s údajným koncem světa, který měl podle mayského kalendáře nastat 21. prosince 2012.

BEZ KOMENTÁŘE: Tajemný zvuk překvapil před dvěma týdny výletníky v Norsku

Zájem o tajemné zvuky po nějakém čase opadl, ale jejich výskyt tím neustal. Stále se objevují po celém světě a videí, která je zachycují, v poslední době přibývá.

BEZ KOMENTÁŘE: Tajemný zvuk v Coloradu

Tajemné zvuky se objevily i v České republice, a to v listopadu roku 2011. Tehdy je ve Svitavách na Pardubicku zaznamenal Miroslav Mauer, který Novinkám záběry poskytl.

Tajemné zvuky v ČR

Video: Novinky

Skeptici se ke zvukům stále staví zdrženlivě a považují je za výplod lidské fantazie, nadšenci do záhad ovšem mají žně. Nahrává jim častý výskyt, navíc na různých místech světa. Po fenoménu UFO se tak jedná pravděpodobně o nejrozšířenější záhadu dneška.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků