Hlavní obsah
 

Nevydařený rybolov: místo ryb lovili ze zamrzlého jezera auta

Do amerického Wisconsinu se každoročně sjíždí rybáři, aby změřili síly na zamrzlém jezeře Winnebago. Tuto neděli ale měli někteří z nich úplně jiné starosti. I přes varování totiž zaparkovali přímo na ledu. Ten však za slunného počasí nápor neunesl a praskl.

 
Nevydařený rybolov: místo ryb lovili ze zamrzlého jezera auta

Soutěž zvanou „Battle on Bago“ (Bitva na Bago) provázelo slunečné počasí. Hřejivé paprsky ale nepřinesly pouze radost. Asi 30 centimetrů silný led pod jejich silou začal postupně tát. A v tu chvíli čekalo na některé účastníky rybářské soutěže opravdu nepříjemné překvapení.

Místo, aby se mohli soustředit na boj o 100 000 dolarů (1 850 000 korun) v hotovosti a věcných cenách, museli z vody lovit své vozy. Led totiž praskl a poslal ke dnu jezera 18 aut. Čtyři vozy se potopily částečně a 14 dalším se pouze namočila kola.

Do akce byl povolán náklaďák

Podle seržanta Tima Eichmana bylo v tu chvíli na zamrzlém jezeře zaparkováno 50 aut, přičemž většina z nich naštěstí stála pouze nad mělkým okrajem jezera. Všechny vozy posléze na lanech vytáhl nákladní vůz.

Naštěstí ani v jednom z ponořených aut nikdo nebyl, nedošlo tak k žádnému zranění, uvedla pro zpravodajský server Milwaukee Journal Sentinel místní policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků