Hlavní obsah

Nespokojený klient zamořil pobočku VZP hnojem

Prasečími výkaly znečistil ve středu nespokojený klient Miroslav Bartek pobočku Všeobecné zdravotní pojišťovny v centru Ostravy. Po bleskové akci, která trvala asi pět minut, pak z budovy před očima vyděšených úřednic utekl. Jako motiv svého počínání Bartek v telefonátu s redakcí Práva označil protest proti systému výběru pojištění, který podle jeho názoru více než solidární systém připomíná výběr mafiánského výpalného.

Nespokojený klient zamořil pobočku VZP hnojem

„Bylo to strašně rychlé. Měl na sobě jen trenýrky a tělo měl pomazané černou barvou a nějakým blátem. V ruce měl kyblík a vběhl do prvního patra, kde začal obsah kbelíku rozhazovat. Pak znečistil ještě schodiště a přízemí a všude vykřikoval, že nic jiného než hovna si nezasloužíme,“ řekla jedna z úřednic pobočky.

Pracovníci VZP měli už od počátku podezření, že jde o jednoho z dlužníků, který už dříve na pobočce úřednicím nadával. „Byl ale celý pomazaný blátem a měl s sebou dva společníky, kteří vše natáčeli na kameru. Vykřikoval, že narozdíl od jiných pojišťoven nabízíme jen málo různých výhod a ještě po něm chceme peníze,“ dodala pracovnice pojišťovny.

Peníze chtějí i za dobu, kdy byl v zahraničí

Znečištění místo se už podařilo uklizečkám uklidit a také vyvětrat. „Ten zápach se rozšířil po celé budově, takže jsme museli pobočku uzavřít. Určitě na něj podáme trestní oznámení,“ uvedl šéf pobočky Aleš Zbožínek.

Bártek několik let pobýval v zahraničí a pojišťovna po něm údajně chce peníze i za dobu, po kterou nepobýval v České republice. Celkově jde o sto tisíc korun.

„Přestože mám splátkový kalendář a dluh už splácím, považoval jsem za svou povinnost tímto způsobem upozornit na nespravedlivý systém. Všude ve světě pokud zůstanete bez práce nebo někam vycestujete, tak vás maximálně vyškrtnou ze systému. V Česku po vás ale pořád vymáhají peníze. A systém, kdy stát vymáhá peníze po lidech, kteří nic nevydělávají, je hodně špatný,“ řekl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků