Hlavní obsah
 

Nejstarší gorila v Evropě oslavila 61. narozeniny

Rýžový dort bohatě zdobený ovocem připravili pracovníci berlínské zoologické zahrady gorilí samici Fatou, která oslavila své jedenašedesáté narozeniny. Nejstarší gorila v Evropě očividně ani ve svém věku neztratila chuť k jídlu a na dortu si náležitě pochutnala.

 
Nejstarší gorila v Evropě oslavila 61. narozeniny

Titul nejstarší gorila v Evropě Fatou právem náleží, lidoop však drží ještě jeden, a to nejstarší gorila na světě. O ten se však dělí s gorilou Trudy z amerického Arkansasu. Připadl jim poté, co v loňském roce zemřela v zoologické zahradě v americkém Columbusu o rok starší gorila Colo, první gorila narozená v zajetí.

Dort gorilí babičce chutnal

Foto: Profimedia.cz

Kdy se přesně Fatou narodila, ale není jasné a zřejmě nikdy nebude. Odborníci odhadli datum jejího narození na rok 1957. Do zoologické zahrady se nicméně Fatou dostala až v roce 1959 poté, co ji zanechal jistý námořník v jednom z barů ve francouzském přístavu Marseille místo útraty.

Gorila Fatou krátce po svém příchodu do berlínské zoo v roce 1959

Foto: Profimedia.cz

I přes úctyhodný věk není Fatou nejstarším obyvatelem zoologické zahrady v Berlíně. Tímto titulem se může pyšnit plameňák Ingo, který loni oslavil už sedmdesáté narozeniny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků