Hlavní obsah

Nejšílenější rekord roku mají na svědomí Australané

Rekordy jsou překonávány v mnoha odvětvích, někdy opravdu hodně zvláštních. Málokoho by ale napadlo, že se soutěží i v počtu aut, která ve stejný čas „pálí“ zadní gumy. Přesně takový rekord byl v pátek překonán v Austrálii v rámci každoročního automobilového festivalu Summenats, kdy 69 vozů protáčelo kola po dobu 30 vteřin a vytvořilo tak ohromný neprůhledný mrak.

Nejšílenější rekord roku mají na svědomí Australané

Vypadá to jednoduše, ale podle pořadatelů trvala organizace akce několik měsíců. Přihlíželo jí více než deset tisíc diváků, kterým podle všeho pach spálených gum nevadil. S 69 vozy dostal předchozí rekord na frak, při tom totiž protáčelo kola "pouze" 50 aut.

Summernats je nejpopulárnějším australským automobilovým festivalem. Koná se v Canbeře a každoročně ho navštěvuje kolem sta tisíc diváků. Trvá čtyři dny a kromě pálení gum se při něm pořádá například klasická přehlídka vozů nebo volba Miss Summernats.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků