Hlavní obsah
 

Nejoblíbenější hračky, které ve skutečnosti lezly na nervy

Snad každý to v dětství zažil alespoň jednou. Na trhu se objevila hračka, která se stala naprostým hitem, každý ji chtěl a děti si nepřály pod stromeček nic jiného. Jenže brzy po Vánocích často zjistily, že jejich vysněný dárek je vlastně dost příšerný.

 
Nejoblíbenější hračky, které ve skutečnosti lezly na nervy

Australský zpravodajský server news.com.au sestavil přehled nejoblíbenějších a zároveň nejvíc nenáviděných hraček. Jedním z takových předmětů byla třeba magnetická tabulka - revoluční způsob kreslení, něco jako iPad 60. let minulého století. Ale jenom skoro.

Aby dítě nakreslilo obrázek, muselo kroutit dvěma knoflíky, z nichž jeden pohyboval kreslícím hrotem směrem horizontálním a druhý vertikálním. Vytvořit cokoli jiného než rovné čáry vyžadovalo chirurgickou přesnost a spoustu potu. A když už se povedlo vytvořit něco přijatelného, stačilo tabulkou zatřást a mistrovské dílo bylo smazáno navždy.

Huňatý Furby

Malý, chlupatý robot, který s námi dokáže mluvit a hrát si. Koncem 90. let minulého století po něm toužily všechny děti, které uvěřily, že budou mít malého chlupatého kamaráda, se kterým si budou moct povídat.

Roztomilý Furby, hit konce 90. let.

Foto: Profimedia.cz

Ve skutečnosti to byly podivné příšerky, mrkající a klapající zobákem, které co chvíli něco zaskřehotaly "fárbyovštinou". Na světě se jich prodalo víc než 40 miliónů kusů a v loňském roce se dočkala tahle hračka digitálního vylepšení s "citlivějšíma očima".

Míč na hopsání

Velká, nafukovací koule se dvěma výrůstky, za které se může dítě chytnout a hopsat po pokoji. Pokud tedy, jak se běžně stávalo, po pár metrech neskončí na nose, v lepším případě na zadku.

Skákací míče jsou stále v oblibě.

Foto: Profimedia.cz

K tomu je třeba přičíst bolavá záda z nepřirozeně vzpřímené pozice. Ale přesto je dál dost lidí kupuje.

Místo zvířátka Tamagoči

Když rodiče vytrvale dítěti odmítali pořídit domácího mazlíčka, bylo nejlepší a nejbližší možnou volbou Tamagoči. V roce 1996 se stalo doslova šílenstvím a na hřištích nebylo jediné dítě bez digitálního zvířátka v kapse. Od té doby se jich prodalo 80 miliónů kusů.

Éra digitálních mazlíčků zdaleka nekončí

Virtuální zvířátka žijící na miniaturní obrazovce se musela krmit, bylo třeba si s nimi hrát a uklízet po nich. Na začátku to byl zajímavý hit. Ale udržet digitální zvířátko šťastné, bylo dost náročné a majitel brzy zjistil, že se vlastně ani v klidu nenají.

Barevná Rubikova kostka

Geniální hlavolam vytvořený v 80. letech spustil jedno z největších šílenství. Kdo ji neměl, ten ji chtěl, jen aby si pak mohl rvát vlasy, že ji nedokáže složit. Někteří se to naučili.

Rubikova kostka, fenomén mezi hlavolamy.

Foto: Profimedia.cz

Někteří se dokonce zúčastňovali mistrovství ve skládání na čas a pod vodou a jednou rukou. A jiní po čase rezignovali, kostku poskládali do výchozího stavu s pomocí šroubováku, a od té doby na ní jednou za rok ve vitrínce utřou prach.

Nepořádný malý chemik

Dokázala chemická souprava nějaké dítě cokoli naučit, anebo přivést k jinému experimentu, než jak nadělat na koberci interesantní šmouhy? Nasadit si brýle a předstírat provozování domácí alchymie obvykle bavilo tak dlouho, dokud míchání různě barevných prášků neztratilo kouzlo novosti.

Hra na malého chemika obvykle nadělala spoustu nepořádku. Ilustrační foto

Foto: Profimedia.cz

Pak začalo být jasné, že žádný podstatnější výbuch se z toho vymáčknout nedá. A jakmile člověk spálil všechny proužky magnézia, nebylo už moc co dělat.

Anketa
Měli jste v dětství některou z těchto hraček?
Magnetickou tabulku na kreslení
49.4 %
Postavičku Furby
2.6 %
Skákací míč
2.7 %
Tamagoči
8.6 %
Rubikovu kostku
23.2 %
Malého chemika
2.7 %
Žádnou
10.8 %
Celkem hlasovalo 10468 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků