Hlavní obsah

Nejchlupatější kocour na světě je noční můrou všech uklízeček

Kocour jménem Colonel Meow (Plukovník Mňau) se zapsal do nadcházejícího vydání Guinnessových světových rekordů jako kočka s nejdelšími chlupy na světě. Jejich délku změřili nezávisle na sobě tři veterináři a na základě vzorku deseti chlupů stanovili průměrnou délku necelých 23 centimetrů.

Nejchlupatější kocour na světě je noční můrou všech uklízeček

Naměřená délka se může zdát jen těžko uvěřitelná, ale vykládejte to kocourovým kalifornským majitelům. Ti se totiž musí neustále potýkat s chlupy, které jejich mazlíček zanechává všude po jejich domově. Už běžná kočka totiž dokáže pouštěním chlupů pořádně znepříjemnit život. Sdílení domácnosti s dvouletým rekordmanem se pak může změnit v peklo.

„Doslova všechno v našem domě má na sobě jeho chlupy, včetně nás. Mám pocit, že jen neustále luxuji,“ řekla kocourova panička Anne Marie Aveyová.

Kříženec himalájsko-perské kočky je nalezenec, kterého si jeho současní majitelé vzali z útulku. Svou srst potřebuje vyčesávat dvakrát až třikrát týdně a je to práce pro dva. Kocour jde pod sprchu pouze, když se ušpiní a jeho páníčci se vyhýbají používání speciálních prostředků. Za jeho huňatou srstí tak stojí jen geny.

Zápis v Guinnessových světových rekordech je pro Plukovníka jen třešničkou na dortu. Má totiž vlastní úspěšnou internetovou stránku, profil na Facebooku a videokanál s více než dvěma milióny zhlédnutí.

Kromě jeho unikátního vzhledu baví diváky především jeho střídavě nabručený a znuděný výraz. Kdo ví, jednou možná jeho popularita dosáhne takových výšin, že se dočká i vlastního filmu jako čtyřnohá kolegyně Grumpy Cat. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků