Hlavní obsah

Návštěvníci zoo nutí orangutana kouřit, opičák se stal závislým na nikotinu

Návštěvníci malajské zoologické zahrady ve městě Johor Bahru doufají, že si místní atrakce, kouřící orangutanka Shirley, před jejich zraky popotáhne z cigarety, proto do jejího výběhu navzdory novým bezpečnostním opatřením vhazují nedopalky i čerstvě zapálené cigarety.

Návštěvníci zoo nutí orangutana kouřit, opičák se stal závislým na nikotinu

Po stížnostech ze strany některých návštěvníků a po doporučeních ze strany místního odboru pro ochranu přírody zavedla johorská zoo u výběhu orangutanky Shirley zvláštní opatření. Návštěvníky od ní tak v současné době odděluje prosklený panel a zesílené mříže. I přesto byly uvnitř nalezeny další odpadky.

Tajné kontroly z deníku The Star uvedly, že si návštěvníci zoo neustále zapalují cigarety, ač jsou všude rozmístěny nápisy se zákazem kouření. Někteří dokonce do výběhu vhazují obaly od koláčků a baví se pohledem na Shirley, jak se je marně snaží sníst.

„Řešením proti těmto vandalským činům není přemístění orangutanky jinam, ale zabezpečení vhodných podmínek pro bezproblémový kontakt mezi zvířetem a člověkem,“ uvedl ředitel organizace Perhilitan.

Podle některých návštěvníků by pomohly peněžité pokuty, dále zesílení hlídek kolem výběhu a v neposlední řadě také odvykací kúra pro Shirley, aby se neblahého zlozvyku zbavila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků