Hlavní obsah

"Naprosto směšný burger" by běžný člověk jedl asi tři čtvrtě roku

Restaurant Mallie´s Sports Grill & Bar v Southgate v americkém Detroitu má na svém stálém menu raritu s názvem Absolutely Ridiculous Burger (Naprosto směšný burger). Není to však název, který z tohoto cheeseburgeru dělá unikát. Adeptem na zápis do Guinnessovy knihy rekordů se stal díky své velikosti, váží totiž neuvěřitelných 153,3 kilogramu.

"Naprosto směšný burger" by běžný člověk jedl asi tři čtvrtě roku

Restaurace má v nabídce obří hamburger už od roku 2008. V té době ovšem vážil „pouhých“ 61 kilogramů. V průběhu let však stále rostl, až se minulý čtvrtek dostal na zmíněných 153,3 kilogramu a na výslednou cenu 2000 dolarů (36 000 korun). Asi 45kilogramová žemle však kromě velkého kusu masa obsáhla například 6,8 kg salátu, 13,6 kg slaniny, 13,6 kg rajčat a 16,3 kg sýra.

„Podávají se k němu ještě hranolky a nápoj,“ řekl manažer restaurace Jason Jones.

Kdo by ale měl ještě pomyšlení na hranolky, když samotný cheeseburger měří téměř metr na výšku a obsahuje celkem 540 000 kalorií, což pokryje 270 doporučených denních dávek kalorií? Snad ani ten největší jedlík, a potvrzuje to i fakt, že si menu v restauraci ještě nikdo neobjednal, uvedl deník The Detroit News.

Kdo neuvidí, neuvěří

Lidé jsou však podobnými výtvory fascinováni. Není tedy divu, že se na odhalení rekordního hamburgeru, jehož výroba v běžném vybavení kuchyně trvala dlouhých 22 hodin, přišlo podívat mnoho diváků.

„Musela jsem to vidět. Kamarád mi o tom řekl, ale já mu vůbec nevěřila,“ řekla jedna z divaček, Sherrie Van Hornová z Monroe.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků