Hlavní obsah

Na toaletní výstavě se můžete spláchnout do záchodu

Nejnovější výstava ve vědeckém muzeu v japonském Tokiu nabízí návštěvníkům vskutku netradiční pohled do světa záchodů. Hlavním trhákem je obří záchodová mísa, do které se zájemci mohou spláchnout, a na vlastní kůži si tak vyzkoušet, jak putují výkaly do kanalizace, informovala agentura Reuters.

Na toaletní výstavě se můžete spláchnout do záchodu

Centrem výstavy, která začala ve čtvrtek, je pětimetrová záchodová mísa. Do ní mohou návštěvníci sjet po skluzavce, jako nezbytný doplněk k tomu dostávají kloboučky ve tvaru exkrementu.

„Nestává se každý den, že se můžete stát výkalem. Velmi bych všem doporučovala, aby si to vyzkoušeli,“ popsala osmadvacetiletá návštěvnice Mai Išidaová.

„Záchody a výkaly běžně vnímáme jako velmi nečisté téma. Ale já bych chtěla, aby o tom lidé začali aktivně mluvit. Místo toho, aby to vnímali jen jako něco špinavého,“ sdělila jedna z pracovnic muzea Tami Sakamakiová.

Výstava je rozdělena do pěti sekcí. V nich se zájemci mimo jiné dozví, z čeho se exkrementy skládají nebo jaké různé druhy toalet se používají všude po světě. A nechybí ani pěvecký sbor zpívajících záchodových mís.

Originální výstava potrvá do 5. října.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků