Hlavní obsah
 

Na obyvatele zatopené vesnice čekalo po návratu překvapení

Obyvatelé malé sibiřské vesnice Malugrenjovo byli evakuováni kvůli povodním. Když se minulý pátek vrátili domů zkontrolovat škody, zůstali v němém úžasu. Uprostřed obce se na vodě vznášela část rakety, uvedla agentura Reuters.

 
Na obyvatele zatopené vesnice čekalo po návratu překvapení

Na trávníku přímo před domem místního policisty se na vodě pohupoval ohromný válec. Na místo okamžitě přijeli vyšetřovatelé a techničtí experti, aby se pokusili objekt identifikovat.

“Vypadá to jako první stupeň rakety, soudě podle jeho velikosti. V průměru má zhruba 2,4 metru a na délku měří asi sedm metrů,” sdělil přivolaný profesor kosmického inženýrství Alexej Jaskin.

Ruský server Russia Today zveřejnil, že se opravdu jedná o část kosmické rakety, která však nikdy nesloužila původnímu účelu a neopustila naši planetu. “Je to prázdná palivová nádrž. Takovéto tanky se používají na venkově jako kolektory vody,” dodal Jaskin.

Podle místních úřadů se už ozval majitel vyplaveného objektu. Rodina žijící nedaleko Malugrenjova ho prý skutečně používala na shromažďování vody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků