Hlavní obsah
Nástroj zvaný peán, připomínající nůžky a používaný k zastavení krvácení. Foto: Profimedia.cz

Muž trpěl devět let, doktoři zapomněli v jeho břiše peán

Devět let trápily Alena Papace bolesti břicha, se kterými si lékaři v Mostaru nevěděli rady. Léčili ho na všechno možné, včetně zánětu slinivky, nic ale nepomáhalo, napsal bosenský deník Dnevni list. Příčinu potíží odhalilo až vyšetření plic na počítačovém tomografu, kam Papace poslali kvůli chronickému kašli.

Nástroj zvaný peán, připomínající nůžky a používaný k zastavení krvácení. Foto: Profimedia.cz
Muž trpěl devět let, doktoři zapomněli v jeho břiše peán

Na monitoru se totiž objevila i 12 centimetrů dlouhá svorka, kterou lékaři zapomněli v jeho útrobách při operaci žaludečního vředu.

Právě nástroj zvaný peán, připomínající nůžky a používaný k zastavení krvácení, pacientovi tlačil na plíce a stále ho nutil ke kašli. Svorka ale hlavně dlouhých devět let působila Alenu Papacovi bolesti břicha, se kterými byl dokonce několikrát hospitalizován. "Poprvé mě břicho začalo silně bolet rok po operaci," svěřil se dnes osmatřicetiletý muž, kterému ale lékaři neuměli pomoci. Vyšetřovali ho totiž jen s pomocí ultrazvuku a na něm si nikdo zapomenutého nástroje nevšiml.

Po CT plic ale všechno nabralo rychlý spád, o dva týdny později už byl peán z břicha venku a následovalo čtrnáctidenní zotavení v nemocnici, kde měl pacient prvotřídní péči.

"Dnes jsem šťastný, že jsem zdravý... Devět let mě to trápilo, a to žiji na vesnici a s nůžkami v břiše a bolestmi jsem dělal všechny běžné práce," říká Papac, který se ale už více než rok marně snaží od nemocnice v Mostaru dostat odškodnění. "Uvidíme, jak dopadne soud," uzavírá pacient, který nedávno podal na lékaře žalobu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků