Hlavní obsah

Muž po noci plné alkoholu ztratil obraz za 27 miliónů

Jamesi Haggertymu z New Yorku se prodražil výrazně alkoholový večírek, podařilo se mu totiž ztratit obraz od Jean-Baptiste Camille Corota za v přepočtu 27 miliónů korun. Spoluvlastníci cenného uměleckého díla nyní muži nemohou přijít na jméno, uvedl deník New York Daily News.

Muž po noci plné alkoholu ztratil obraz za 27 miliónů

Haggerty ztratil Corotův obraz s názvem Portrét dívky poté, co si užíval alkoholového dýchánku v hotelu The Mark na Manhattanu. Jedna ze spoluvlastníků obrazu, Kristyn Trudgeonová, v sobě nedokázala skrýt vztek a nepozorného Newyorčana nešetřila: „Myslím, že je totální pitomec! Je to prostě naprostý idiot!“

Další z vlastníků obrazu Tom Doyle v poslední době jednal s majitelem londýnské galerie Offer Waterman o prodeji díla z poloviny 19. století. Haggerty měl na starost vzít obraz do hotelu Mark, kde se s mužem sešel. Společně později odešli do baru, kde o případném prodeji obrazu diskutovali.

Z obchodu nakonec sešlo

Krátce před půlnocí muži bar opustili a ještě krátce konverzovali v hotelovém lobby baru. Obchod se však nakonec neuskutečnil. „Něco se mi prostě nezdálo a nechtěl jsem do toho obchodu jít. Řekl jsem tedy, že ne a rozloučil se,“ uvedl majitel galerie.

Haggerty si poté obraz uložil v hotelu, pokračoval v pití a zhruba po 90 minutách z hotelu i s obrazem odešel, vrátný mu přitom nabídl zavolání taxi služby, ale muž odmítl.

Když se James Haggerty v podroušeném stavu vrátil okolo půl třetí ráno domů, obraz už u sebe neměl. Druhý den musel spoluvlastníkům přiznat, že vůbec netuší, kde se Corotovo dílo nachází a nyní pouze doufá, že se policii podaří cenný umělecký kousek vypátrat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků