Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Moře vyplavilo ztracený foťák. I po více než dvou letech zůstal funkční

Případy foťáků, kamer či mobilů, které se vrátily svým majitelům díky fotkám či záběrům, které na nich byly, a sociálním sítím jsou celkem časté. Cesta fotoaparátu patřící japonské turistce ale patří k jedněm z těch méně uvěřitelných. Informoval o tom server BBC.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Moře vyplavilo ztracený foťák. I po více než dvou letech zůstal funkční

V září roku 2015 si studentka Serina Tsubakiharaová vyjela se svými přáteli potápět se u japonského ostrova Išigaki vzdáleného zhruba 250 kilometrů východně od Tchaj-wanu. Během jednoho z podmořských výletů však jednomu z kamarádů došel kyslík.

蘇澳海邊撿到的相機照片 ~拍攝日期2015.09.07 感謝大家!已找到相機失主!一位正在東京就讀大學英語系的女孩。2018.03.29

Zveřejnil(a) Park Lee dne 26. březen 2018

Fotka nalezená ve vyplaveném fotoaparátu

Když mu Serina plavala na pomoc, upustila foťák, který nenávratně zmizel v hlubinách. To si alespoň myslela Serina a její kamarádi. Jenže přístroj uzavřený ve voděodolném pouzdře jen započal svou dlouhou přes dva roky trvající pouť.

蘇澳海邊撿到的相機照片 ~拍攝日期2015.05.30 感謝大家!已找到相機失主!一位正在東京就讀大學英語系的女孩。2018.03.29

Zveřejnil(a) Park Lee dne 26. březen 2018

Fotka nalezená ve vyplaveném fotoaparátu

Toto úterý ho moře vyplavilo na jedné z tchajwanských pláží, kde zrovna děti uklízely plastové odpadky. Chlapec, který fotoaparát našel si nejprve myslel, že je to kámen. Pouzdro bylo celé obalené mušlemi a svijonožci.

2018.03.28岳明國小孩子淨灘時 發現的相機,最開始撿到的時候 整個機殼,黏滿藤壺、貝殼,讓相機變成蠻酷的造型!

Zveřejnil(a) Park Lee dne 27. březen 2018

Chlapec si nejprve myslel, že našel jenom velký kámen.

„Když jsme ale odstranili korýše, podařilo se nám najít tlačítko, kterým se pouzdro otvírá,“ sdělil Park Lee, učitel, který byl se třídou na pláži. Ke svému překvapení zjistil, že vnitřek pouzdra je úplně suchý.

Turistka chce nálezcům osobně poděkovat

„Ještě víc nás překvapilo, že chlapec dokázal fotoaparát zapnout. Byl stále ještě nabitý,“ podivoval se učitel. Spolu se svými žáky se následně Lee rozhodl, že fotky z fotoaparátu nasdílí na Facebooku.

蘇澳岳明國小五年級小朋友,在海邊撿到的潛水相機機殼內部,2018.03.27 遺失主人,請與我們聯絡! parkgood@gmail.com

Zveřejnil(a) Park Lee dne 26. březen 2018

Uvnitř krytu nebyla ani kapka vody.

Protože byly některé fotografie pořízeny v Japonsku nezapomněl k nim přidat i popisky v japonštině. Výsledek se dostavil nečekaně brzy. Jeden ze Serininých kamarádů fotky uviděl a dal jí vědět.

蘇澳岳明國小五年級小朋友,在海邊撿到的相機(是好的,Canon G12),2018.03.27 遺失主人,請與我們聯絡! parkgood@gmail.com

Zveřejnil(a) Park Lee dne 26. březen 2018

Přístroj zůstal neporušený i nabitý.

„Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit, byla jsem neuvěřitelně překvapená, když mi o tom řekl,“ smála se Serina. Vděčná žena se plánuje v červnu vypravit na Tchaj-wan za učitelem a jeho žáky, aby jim osobně poděkovala, že foťák našli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků