Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Miliardový jackpot v Británii získali manželé ze Severního Irska, podělí se

O novoroční jackpot nadnárodní loterie EuroMillions ve výši téměř 115 milionů liber (asi 3,3 miliardy korun), jenž je čtvrtou nejvyšší výhrou v Británii, se přihlásil manželský pár ze Severního Irska. O astronomickou částku se hodlají podělit, píše britský tisk.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Miliardový jackpot v Británii získali manželé ze Severního Irska, podělí se

Svoji výhru oslavili rodiče tří dospělých dcer obejmutím a šálkem čaje. „Vůbec jsme nevěděli, co dělat nebo jak reagovat, a tu noc jsme nezamhouřili oka," zavzpomínal Patrick Connolly na den, kdy se se svou ženou Frances dozvěděli, že jsou bohatí.

Dodal, že ráno volali do sázkové společnosti, aby si svou výhru ověřili.

Pár již sestavil seznam zhruba 50 členů rodiny, kamarádů a známých, se kterými se hodlá o výhru podělit. Manželé vsadili čísla 1, 8, 11, 25, 28 a dodatková čísla 4 a 6. Tato kombinace znamenala čtvrtou nejvyšší výhru ve Velké Británii v historii. Kromě hlavní ceny mělo radost i dalších deset hráčů. Každý z nich si připsal jeden milion liber (asi 28 milionů korun).

Jedná se o druhou vysokou výhru na britských ostrovech v krátké době. Minulý měsíc se z částky 76 milionů liber (asi 2,1 miliardy korun) radoval 51letý Andrew Clark. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků