Hlavní obsah

Mexičanka žila čtyři roky s nůžkami v břiše

Čtyři roky žila jedna Mexičanka s nůžkami, které v jejím břiše zapomněl roztržitý operatér; přitom si mu pacientka po zákroku opakovaně stěžovala, že se necítí dobře. O případu psal mexický deník Reforma.

Mexičanka žila čtyři roky s nůžkami v břiše

Oběť chirurgovy roztržitosti María Guadalupe Guardadová Acevesová z Guadalajary byla operována v roce 2002 kvůli myomům v děloze. "Museli mi ji odoperovat," vzpomíná žena. "Doktorovi jsem si několikrát po operaci stěžovala, že se stále necítím v pořádku. On mi ale říkal, že to je normální, že to je součást zotavování."

S postupem času se ale bolesti stále zhoršovaly a v květnu loňského roku v ní najednou něco prasklo, když hýbala nábytkem. Příbuzní Maríu znovu odvezli do nemocnice, kde ji zrentgenovali. A snímek odhalil, že má v břišní dutině nůžky.

List nepíše, jestli byla postižená znovu operována. Podle mexického zákoníku by doktor Jorge Vaca Madrigal mohl být zbaven nároku na vykonávání své profese na jeden měsíc až dva roky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků