Hlavní obsah
 

Medvěd se nemohl dostat do kontejneru, tak si ho odtáhl celý

S téměř popelářskou zručností si počínal medvěd, kterého zachytily kamery obchodu v městečku Lyons v americkém Coloradu. Když jednoho dne zmizel celý kontejner na odpadky, mysleli si nejprve majitelé, že se jedná o práci vandalů. Teprve kamera odhalila pravého viníka.

 
Medvěd se nemohl dostat do kontejneru, tak si ho odtáhl celý

Medvěd baribal se stal hlavním hrdinou v případu „zmizelého kontejneru“, který se odehrál v polovině července na pozemku jednoho z obchodů v městečku Lyons. Agentury video pořízené bezpečnostní kamerou zveřejnily v pondělí.

Kontejner byl nalezen na parkovišti za obchodem zhruba 15 až 20 metrů od místa, kde bývá normálně umístěn. Zaměstnanci obchodu The Bud Depot, který prodává marihuanu (v Coloradu je legální prodávat marihuanu v omezené míře pro rekreační i lékařské účely), si nejprve mysleli, že jde o práci vandalů.

Záběry však odhalily, že šlo o medvěda, kterému se nedařilo kontejner otevřít. V okolí obchodu viděli zaměstnanci medvěda už několikrát a dali mu přezdívku Cheeseburger. Chlupatou šelmu tentokrát neodradilo ani zamčené víko kontejneru. Cheeseburger položil tlapy na kontejner a zkušeně ho odtáhl branou ven.

Medvěd kontejner táhl zhruba 15 metrů, než své úsilí vzdal. „Video je dobrá připomínka toho, jak jsou tato stvoření neuvěřitelně silná, chytrá a v neposlední řadě populární,“ uvedl provozní obchodu Tim Crouthers.

Rozhodně však nejde jen o zábavu. Medvědi, kteří se zatoulají do měst či vesnic, mohou postupně ztrácet strach z lidí a riziko napadení touto nebezpečnou šelmou se tak zvyšuje. I proto Crouthers dodal, že obchod spolupracuje s coloradskými ochranáři na opatřeních, která by Cheeseburgera měla od podobných pokusů odradit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků