Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Maďar ztratil 291 tisíc, poctivý důchodce je odevzdal policii

Muž z maďarského města Békéscsaba na jihovýchodě země chtěl koupit nemovitost a vybral z banky větší obnos v hotovosti. Cestou na setkání s prodejcem nemovitosti ale ztratil čtyři miliony forintů (přes 291 tisíc korun), které našel důchodce a odevzdal je na policii.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Maďar ztratil 291 tisíc, poctivý důchodce je odevzdal policii

Jak informoval web beol.hu, muž měl u sebe přesně nespecifikovaný obnos peněz a čtyři miliony forintů ztratil, když telefonoval prodejci nemovitosti a domlouval s ním místo schůzky. „Prodejci nemovitosti odevzdal peníze, ale ten ho upozornil, že částka nesedí,“ uvedl web.

Zoufalý muž začal peníze hledat, ale neúspěšně. Nakonec zašel na místní policii. „O penězích nic neřekl, ale informoval se, zda jsou bezpečnostní kamery v ulici, kde předpokládal, že peníze ztratil. Policisté se hned zeptali, proč ho to zajímá?“ konstatoval web beol.hu.

Muž se vzápětí přiznal, že v té ulici ztratil čtyři miliony forintů. Vyšlo najevo, že peníze odevzdal na policii poctivý důchodce.

Totožnost muže si policie ověřila na základě dokladu, který se našel u bankovek, který potvrzoval, z které banky byly peníze vybrány. Policie kontaktovala zmíněnou banku a ta výběr i totožnost muže potvrdila. Peníze se tak díky důchodci vrátily původnímu majiteli. O případném návrhu nálezného poctivému důchodci web neinformoval.

Anketa
Pokud byste našli podobnou sumu peněz, co byste dělali?
Poctivě bych nález odevzdal
75.4 %
Nález patří nálezci, peníze bych si ponechal
8.8 %
Nevím. Záleželo by na konkrétní situaci
15.8 %
Celkem hlasovalo 570 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků