Hlavní obsah

Letadlu se ve vzduchu ulomilo křídlo

Ohromné štěstí měl 22letý argentinský pilot Dino Moline, pro kterého mohla být neděle jeho posledním dnem v životě. Právě o víkendové letecké show pilotoval středoplošník RANS S-9, když se mu ze zatím nevyjasněných důvodů během letu utrhlo křídlo. Ihned poté se ulomily i další drobnější části. Zřejmě šlo o pilotův špatný manévr. Moline na celou situaci zareagoval pohotově a díky padáku se dostal bezpečně na zem.

Letadlu se ve vzduchu ulomilo křídlo

Středoplošník byl vybaven záchranným padákovým systémem, který mladému muži zcela jistě zachránil život. Děsivé podívané, ze které Moline vyvázl pouze s popálenou nohou, přihlíželo na 3 500 diváků. Akce se konala v městečku El Trebol v provincii Santa Fé na severovýchodě Argentiny a byla sponzorována místním leteckým klubem.

„Nevím, co se stalo. Myslím, že jsem byl také vyčerpaný. Potom jsem ucítil explozi a uviděl kolem sebe dým. Pak jsem uslyšel, jak mi do rádia volají, abych vytáhl padák, tak jsem to udělal. Nemyslel jsem v tu chvíli na nic, viděl jsem jen oheň na svém letadle, který mi trochu popálil nohu, ale jinak jsem úplně v pohodě,“ uvedl pilot na svém blogu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků