Hlavní obsah
Krávy nemají na ostrově o potravu nouzi. Foto: NPS / Jeff West

Hurikán smetl krávy do moře, odplavaly si v klidu na kilometry vzdálený ostrov

Hurikán Dorian, který zasáhl Bahamy a jihovýchodní pobřeží Spojených států řádil počátkem září i v Severní Karolíně. Na ostrově Cedar Island smetla bouře desítky divokých koní i stáda krav. Většina z nich uhynula, ale nyní se podařilo najít trojici živých krav na několik kilometrů vzdáleném ostrově.

Krávy nemají na ostrově o potravu nouzi. Foto: NPS / Jeff West
Hurikán smetl krávy do moře, odplavaly si v klidu na kilometry vzdálený ostrov

Tři krávy, které byly nalezeny na ostrově Core Banks byly odděleny od stáda během hurikánu Dorian. Ve stejné době hurikán smetl stádo divokých koní, kteří jsou všichni považováni za utopené.

„Tyhle krávy měly opravdu štěstí,“ uvedl B. G. Horvat, mluvčí rezervace Cape Lookout National Seashore, která se na ostrově nachází a kde byl dobytek objeven. Dodal, že krávy plavat umí, zdaleka ale nejsou dobrými plavci. „Plavou, když musí. A tohle, zdá se, je nejpozoruhodnější věc na celém tom příběhu,“ řekl Horvat.

Krávy zřejmě ze všech sil držely hlavu nad hladinou a nechaly se unášet proudem. Povedlo se jim překonat vzdálenost nejméně 6,5 kilometru na rozbouřeném moři. Jsou tak podle vyjádření rezervace nejlepším příkladem toho, jak se pevninská zvířata dokázala dostat i na velice odlehlé ostrovy.

Podle Horvata byla jedna z krav objevena jen pár dní po bouři, na další dvě narazili turisté o mnoho týdnů později. Rezervace momentálně hledá cestu, jak krávy navrátit jejich majiteli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků