Hlavní obsah
Zatčený Andrew Lippi. Foto: Monroe County Sheriff's Office

Koupil si ostrov za 180 milionů, pak ho zatkli za krádež kávovaru

Jistý muž z Floridy na sebe nedávno upoutal pozornost poté, co za osm milionů dolarů (skoro 182 milionů korun) koupil Thompsonův ostrov nedaleko floridského ostrova Key West. Pak se mu ale dostalo nechtěné publicity kvůli tomu, že byl zatčen za krádeže zboží v hodnotě asi 300 dolarů (6820 korun) v hypermarketu Kmart. O případu na svých internetových stránkách informovala britská BBC.

Zatčený Andrew Lippi. Foto: Monroe County Sheriff's Office
Koupil si ostrov za 180 milionů, pak ho zatkli za krádež kávovaru

Devětapadesátiletý Andrew Lippi si podle policie koncem března v obchodě koupil kávovar za 150 dolarů, o den později ho ale vrátil s tím, že chce peníze zpět. Zaměstnanci obchodu v krabici ale místo přístroje našli míč na košíkovou.

O několik dní později si ve stejném obchodě Lippi koupil kávovar jiné značky a dvě balení LED žárovek za asi 105 dolarů. Opět je vrátil a zaměstnanci přišli na to, že nový kávovar vyměnil za starší model a krabici zavřel tak, aby vypadala, že ji ještě nikdo neotevřel. Žárovky vyměnil za výrobky jiné značky. O den později si v Kmartu koupil okrasné volány na postel. Místo nich vrátil pouhý povlak na polštář.

Při výslechu na policii Lippi popřel, že by zakoupené zboží vyměňoval za levnější výrobky.

Podle portálu Local10.com Lippi kromě nedávného přírůstku do svého portfolia nemovitostí vlastní třeba luxusní dům s dvanácti ložnicemi na Key West, v němž se v roce 2006 natáčela reality show The Real World (Skutečný svět). Lippi nyní usedlost na pobřeží pronajímá za 1799 dolarů za noc.

BBC připomněla, že bohatých lidí, kteří mají na svědomí, vzhledem k jejich majetku drobné, krádeže, je celá řada. Hollywoodská herečka Winona Ryderová v roce 2002 v obchodu v Beverly Hills ukradla oblečení v hodnotě 5000 dolarů. Herečka Lindsay Lohanová musela jít na veřejně prospěšné práce a speciální kurz poté, co si v roce 2011 z obchodu chtěla odnést bez placení náhrdelník za 2500 dolarů. A známý britský kuchař Antony Worrall Thompson byl v obchodě přistižen při krádeži cibulí, sendviče, sýra a vína.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků