Hlavní obsah
 

Kotě se dvěma obličeji oslavilo své první narozeniny

Dvouhlavost není u koček tak úplně výjimečným jevem. Kotě jménem Duo však výjimečné je. Koťata s chorobou zvanou diprosopus totiž většinou umírají v řádech dnů nebo týdnů. Duo však před pár dny oslavilo své první narozeniny.

 
Kotě se dvěma obličeji oslavilo své první narozeniny

Kotěte se loni ujal zkušený veterinář Ralph Tran ze San Diega, když mládě okamžitě po porodu matka odmítla. Vzal ho k sobě, aby mu ulehčil těch pár chvil, které kotěti podle něj zbývaly.

Jenže mladá samička k veterinářovu překvapení prokázala obrovskou vůli k životu. „Během prvního roku jejího života musela překonat mnoho překážek, ale žádnou se nenechala zastavit,“ napsal veterinář na facebookový profil, který kočce zřídil.

Jednou z nejtěžších překážek bylo pro Duo naučit se jíst. Má totiž dvě tlamičky a zvíře neví, kterou tlamičkou žrát. „Obě tlamičky tak o jídlo soupeří,“ uvedl loni Tran. Nyní se její schopnost přijímat potravu rapidně zlepšila.

Navzdory chorobě, která se nazývá diprosopus nebo též kraniofaciální duplikace a lidově pak janus, si kotě užívá života, v čemž mu pomáhají i ostatní zvířata.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků