Hlavní obsah

Kočka musí nosit sluneční brýle, nejde ale o módní výstřelek

Dvouletá kočka Bagel z Kalifornie je velkou hvězdou sociálních sítí, kde je známa pod jménem Sunglass Cat. Ven totiž nevyjde bez slunečních brýlí na čumáku. V tomto případě však nejde o žádný módní výstřelek její paničky. Zvíře má problémy se zrakem a bez ochrany očí mu hrozí oslepnutí, citovala AP agenturu Caters.

Kočka musí nosit sluneční brýle, nejde ale o módní výstřelek

Bagel už podstoupila tři oční operace. Její majitelka, osmačtyřicetiletá Karen McGillová z Los Angeles, jí musí několikrát denně kapat do očí kapky, protože kočce se netvoří slzy.

Nošení slunečních brýlí, které doporučil i veterinář, zase pomáhá, aby kočce nějaké smítko nepoškodilo rohovku, což by mohlo vést až k úplné ztrátě zraku.

Kdykoli vyrazí kočka ve svých slunečních brýlích ozdobených nalepovací bižuterií ven, budí velikou pozornost. „Každý si ji chce vždy pohladit a pochovat. Lidé se mě ptají na její sluneční brýle a já jim vysvětluji, že je nosí kvůli svému zdravotnímu stavu,“ popsala Bagelina panička.

Zvíře rovněž trpí alergiemi a nedokáže pořádně regulovat teplotu svého těla. Proto musí někdy nosit kromě nezbytných brýlí i obleček.

Svého čtyřnohého miláčka McGillová před dvěma lety adoptovala. Tehdy to bylo dvouměsíční kotě. Kdyby to neudělala, zřejmě by ho utratili kvůli jeho speciálním potřebám, myslí si Američanka. Dnes už si život bez Bagel nedovede představit a dodává: „Dokud bude vyvolávat úsměv na tvářích, dokud bude dělat někomu lepší den, pak je její účet na sociální síti úspěšný.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků