Hlavní obsah
Severokorejský vůdce Kim Čong-un Foto: Profimedia.cz

Kim Čong-un je nejpřitažlivější muž planety, tvrdil napálený čínský deník

Čínský Lidový deník, který vydává vládnoucí Komunistická strana Číny, naletěl americkému satirickému listu The Onion, když převzal jeho zprávu označující severokorejského diktátora Kim Čong-una za nejpřitažlivějšího muže planety. Deník dokonce na důkaz tohoto tvrzení zveřejnil 55 fotografií mladého vůdce ve všech možných pózách.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un Foto: Profimedia.cz
Kim Čong-un je nejpřitažlivější muž planety, tvrdil napálený čínský deník

"Severokorejský vůdce jmenován serverem The Onion nejsvůdnějším žijícím mužem roku 2012", hlásá titulek zprávy v čínském státním Lidovém deníku (Žen-min ž'-pao), který dále obsahuje citace ze satirického článku.

"Díky svému neuvěřitelně pohlednému, kulatému obličeji, svému chlapeckému šarmu a své statné, podsadité postavě je tento pchjongjangský lamač srdcí splněným snem každé ženy," cituje Lidový deník ze serveru The Onion.

Prý vypadá roztomile i chlapsky

Mezi zveřejněnými snímky nechybí Kim na koni mhouřící oči před sluncem, Kim mávající, tleskající či salutující na vojenské přehlídce, ale také Kim tupě hledící na vystavené ovoce či na jakési přístroje při návštěvě firmy na výrobu DVD.

Redakční radu The Onion Kim údajně "takřka přivedl do mdlob svým dokonalým módním vkusem, elegantním krátkým sestřihem a svým proslulým úsměvem".

Podle Marissy Blakeové-Zweibelové, redaktorky magazínové rubriky listu The Onion, je Kim "obdařen vzácnou schopností vypadat současně roztomile a chlapsky". Loňským vítězem soutěže o nejvíc sexy muže planety The Onion zvolil syrského diktátora Bašára Asada.

Média se nachytala i v minulosti

Není to zdaleka poprvé, co se cizí média nechala satiriky The Onion zmást. Letos v září íránská agentura Fars převzala téměř do posledního slova článek The Onion o preferencích amerických voličů, který tvrdil, že většina amerických bělochů z venkova by dala v prezidentských volbách hlas raději íránskému prezidentovi Mahmúdu Ahmadínežádovi než obhajujícímu Baracku Obamovi.

Pekingský list Evening News před deseti lety zase převzal článek tvrdící, že členové amerického Kongresu pohrozili odchodem z Washingtonu, pokud Kapitol nebude zrenovován. Požadovali zatažitelnou kupoli a více záchodků.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků