Hlavní obsah

Karel Gott se v Las Vegas oženil s Ivanou Macháčkovou

Populární český zpěvák Karel Gott se v pondělí v americkém Las Vegas oženil se svou dlouholetou přítelkyní Ivanou Macháčkovou. Novinkám to potvrdil Jiří Hořčica z agentury Bison & Rose. Jde o první sňatek osmašedesátiletého mnohonásobného Zlatého a Českého slavíka.

Karel Gott se v Las Vegas oženil s Ivanou Macháčkovou

"S ohledem na skutečnost, že s Ivanou žijeme již sedm let pod jednou střechou a společně vychováváme naši dceru Charlottu, jsem už delší dobu přemýšlel o našem sňatku,“ řekl krátce po slavnostním aktu Karel Gott.

Ivana Macháčková se rozhodla, že ponese jméno manžela, tedy Ivana Gottová.

Obřad proběhl již v pondělí v 16:30 tamního času. Slavnostního aktu se účastnila i jejich dvacetiměsíční dcera Charlotta Ella a matka nevěsty Blanka.

:. Gottovi během svatebního obřadu. Foto: Bison & Rose

Čekají druhého potomka

„Jsem nesmírně šťastná, že jsme nyní opravdová rodina - a o to více, protože v polovině června očekáváme narození dalšího potomka,“ dodala Ivana Gottová. Potvrdila tím tak současně informace z médií o svém těhotenství.

Pohlaví očekávaného miminka šťastný pár zatím nezná a nehodlá ho prozradit ani poté, co se jej dozví.

K místu svatby zpěvák prozradil, že k němu má velmi silné pouto, protože právě tam nastartoval svoji zahraniční kariéru. "Všechny tyto důvody, navíc ještě umocněné pohledem na dnešní rozvaliny hotelu Frontier a na druhé straně na moji krásnou rodinu, se kterou jsme sem přijeli trávit dovolenou, mě vedly ke zcela spontánnímu rozhodnutí požádat právě zde Ivanu o ruku.

Veškeré formality a samotná organizace sňatku byly už snadnou záležitostí a trvaly jen několik dnů,“ shrnul Karel Gott motivy, které ho vedly k tomuto životnímu rozhodnutí.

Sňatky Čechů uzavřené v zahraničí platí i v ČR
Čeští občané mohou uzavírat sňatky v zahraničí tedy i v USA. Právu to z Washingtonu potvrdil tiskový mluvčí ambasády Daniel Nový. Uvedl, že k tomu oprávněný americký úřad příslušného okresu novomanželům vydá potvrzení, že sňatek byl uzavřen v souladu s místními předpisy.
Sňatky uzavřené v cizině eviduje zvláštní matrika při Městském úřadě Brno-střed, jež novomanželům vystaví oddací list na jejich žádost.
Sňatek v cizině nelze v ČR uznat, pokud nebudou splněny podmínky českého právního řádu. Způsobilost k uzavření sňatku vylučuje manželský stav některého ze snoubeců, příbuzenský vztah mezi nimi či nesvéprávnost.

Vondráčková na svatbě chyběla

„Mnohonásobná Zlatá slavice Helena Vondráčková na Gottově svatbě nebyla,“ sdělil Právu z floridského Miami český lékař a spisovatel Jiří Lamberk. „Helenka zůstává na Floridě, kam přiletěla s manželem Martinem Michalem na návštěvu manželů Matuškových.

:. Karel Gott s manželkou Ivanou Macháčkovou. Foto: Bison & Rose

Jak reagovali Gottovi kolegové
"Psali nám zprávu. Je to úžasné. Jednou jsem se Karla při jednom vystoupení na Žofíně ptal, kdy se ožení, a on mi odpověděl, že až po vojně. Tak jsme mu teď odepsali, že jsme rádi, že už má po vojně." Pěvec Štefan Margita a zpěvačka Hana Zagorová.
"S Karlem jsem dlouho nemluvila, vůbec to netuším. Tohle že udělal, jo? Tak kdo chce kam, pomozme mu tam." Zpěvačka Eva Pilarová.
„Nevěděl jsem to ani já, utajili to dokonale.“ Gottův nejbližší spolupracovník, producent František Janeček.

:. Karel Gott s manželkou Ivanou Macháčkovou. Foto: Bison & Rose

Gott má z předchozích vztahů dvě dospělé dcery - čtyřiatřicetiletou Dominiku a dvacetiletou Lucii. Jeho nynější dlouholetá partnerka Ivana Macháčková (31) mu v dubnu 2006 porodila třetí dceru, pojmenovali ji Charlotte Ella Gottová. Gott přitom již dříve nevyloučil, že si s přítelkyní pořídí ještě jedno dítě. "Přemýšlím o tom, já si myslím, že to rozhodně nekončí, že budu o něčem ještě uvažovat," nechal se slyšet po porodu Charlottky, jemuž byl přítomen.

:. Karel Gott bude počtvrté otcem

Ivana Macháčková (31)

narodila se v Opavě, studovala střední zdravotní školu. Tři roky pracovala v USA jako au-pair. Po návratu působila jako osobní asistentka zahraničních herců, kteří v Česku točili filmy.

Působila také jako produkční Divadla Broadway. Před známostí s Karlem Gottem byla dva roky přítelkyní herce Michaela Douglase.

:. Svatba Karla GottaAutor: ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků