Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Kachny u soudu vyhrály, přesto skončí v paštice

Kachny na malé francouzské farmě u pobřeží Atlantiku mohou dál nerušeně kvákat. Rozhodl o tom ve čtvrtek soud ve městě Dax, který se zabýval stížností sousedů. Podle nich je hluk, který opeřenci vydávají, nadměrný, informovala agentura Reuters.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Kachny u soudu vyhrály, přesto skončí v paštice

Stížnost na hluk vycházející z malé kachní a husí farmy majitelky Dominique Doutheové podali sousedé, kteří se do městečka Soustons nedaleko Biarritzu přistěhovali loni v červnu z většího města. Nelíbilo se jim, že nemohou nerušeně pobývat na své zahradě a mít v noci otevřené okno v ložnici. Stěžovatelé požadovali přijetí okamžitých opatření ke snížení hluku a několik tisíc eur odškodného.

Soudce v Dax ve čtvrtek ale rozhodl, že kachní kvákání a husí štěbetání nepřekračuje přijatelné meze. „Kachny vyhrály,” řekla agentuře Reuters po zveřejnění soudního verdiktu 67letá Doutheová, která má farmu v Soustonsu 36 let. „Jsem velmi šťastná, protože jsem svoje kachny nechtěla vybít,” dodala.

Stanici France 3 Doutheová řekla, že kachny skončí stejně v paštice. „Ale budu to já, která je zabije, a nikdo jiný,” dodala.

Spor o hluk, který vydává šest desítek kachen a hus v městečku Soustons, je dalším ze série soudních bitev, v nichž se střetl svět tradičního francouzského venkova a moderní městské společnosti, upozornila agentura Reuters.

Na začátku září soud v Rochefortu rozhodl ve prospěch kohouta Maurice, jehož brzké ranní kokrhání budilo sousedy. Maurice na základě rozsudku může dál kokrhat a sousedé, kteří si na jeho majitelku stěžovali, museli zaplatit odškodné 1000 eur (25 600 Kč). Také v tomto případě se lidé, kteří si na kohouta stěžovali, přistěhovali na venkov z města.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků