Hlavní obsah
Ivana Trumpová na fotografii z roku 2016 Foto: Michael Zorn, ČTK/AP

Jsem první dáma, prohlásila Ivana Trumpová. U Melanie narazila

Československá rodačka a někdejší manželka současné americké hlavy státu Donalda Trumpa Ivana Trumpová, rozená Zelníčková, se v pondělním pořadu Dobré ráno, Ameriko stanice ABC žertem označila za faktickou první dámu, neboť byla Trumpovou první ženou. Současné prezidentově manželce Melanii Trumpové ale byla taková slova očividně nepříjemná a prostřednictvím mluvčí své předchůdkyni vzkázala, aby skončila s prospěchářskými projevy.

Ivana Trumpová na fotografii z roku 2016 Foto: Michael Zorn, ČTK/AP
Jsem první dáma, prohlásila Ivana Trumpová. U Melanie narazila

Ivana Trumpová v posledních dnech poskytla několik rozhovorů, aby podpořila úterní vydání svých pamětí s názvem Raising Trump (volně přeloženo jako Trumpovská výchova).

"Mám přímý telefon do Bílého domu, ale nechci mu volat, protože je tam Melania a opravdu nechci vyvolávat nějakou žárlivost nebo něco takového, protože jsem v podstatě Trumpova první žena. Jsem první dáma," řekla se smíchem Ivana Trumpová o svém kontaktu s bývalým manželem. Dodala, že spolu hovoří zhruba jednou za dva týdny.

Taková slova ale nebyla Trumpově současné manželce Melanii po chuti a přes svou mluvčí Stephanie Grishamovou vydala prohlášení, ve kterém se ohradila proti tomu, jakým způsobem na sebe Ivana poutá pozornost.

"Paní (Melania) Trumpová činí z Bílého domu domov pro (syna) Barrona a prezidenta. Zamilovala si žít ve Washingtonu a je poctěna rolí první dámy Spojených států. Zamýšlí využít svůj titul a roli k tomu, aby pomáhala dětem, a ne aby prodávala knihy," uvedla Grishamová. Dodala, že prohlášení Trumpovy exmanželky mají za cíl jen vyvolávat pozornost a prospěchářský humbuk.

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií

Foto: Jonathan Ernst, Reuters

Televize CNN poznamenala, že prohlášení první dámy bylo zformulováno ostře. Agentura Reuters se zase zamyslela nad tím, zda prezident o půtce mezi Ivanou a Melanií ví, neboť pondělí strávil na golfu s republikánským senátorem Lindseym Grahamem.

Osmašedesátiletá Trumpová má s bývalým manželem tři děti - Donalda mladšího, Ivanku a Erika. Také její děti se na tvorbě pamětí podílely, neboť napsaly některé části knihy. Za Trumpa byla rodačka ze Zlína provdaná od roku 1977 do roku 1992, po rozvodu se pak realitní magnát oženil s Marlou Maplesovou, ale i tento sňatek po šesti letech skončil. S Melanií je Trump ženatý od roku 2005.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků