Hlavní obsah

Holčičce tlouklo srdce mimo tělo, měla ho na břiše

Když se před pěti týdny narodila v texaské Odesse holčička jménem Audrina, lékaři jí nedávali téměř žádné šance na přežití. Kvůli vzácné vadě totiž měla srdce z velké části mimo tělo. Malá Audrina ale překonala veškerá očekávání. Po šestihodinové operaci, při které jí tým chirurgů přemístil srdce na správné místo, se holčičce daří dobře.

Holčičce tlouklo srdce mimo tělo, měla ho na břiše

Lékaři diagnostikovali Ectopii cordis, což je označení pro vrozenou úchylku polohy srdce, již během těhotenství Audriiny matky. Podle lékařů z nemocnice, ve které se holčička narodila, postihuje tato vada osm dětí z miliónu, přičemž 90 procent z nich se narodí mrtvých nebo zemře během prvních několika dní po porodu.

Její matka ale na pravděpodobnost nedala a rozhodla se, že dítě přivede na svět. Lékaři se proto připravili na komplikovaný císařský řez a poté při náročné operaci přemístili srdce do hrudníku, ve kterém předtím vytvořili místo.

Audrina se ze zákroku úspěšně zotavila, v budoucnu jí ale ještě čeká další operace. Lékaři jí musí na ochranu srdce vytvořit hrudní kost z jednoho z jejích žeber.

„Musela jsem doufat, že to zvládne. A ona se dostala tak daleko. Je to moje dítě a nikdy bych se jí nevzdala,“ řekla matka Ashley Cardenasová televizní stanici KHOU 11.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků