Hlavní obsah
 

„Hladový summit” vyhnal Merkelovou na vyhlášené bruselské hranolky

Německá kancléřka Angela Merkelová v pátek předvedla další ze svých pověstných úniků. Uprostřed mnohahodinových a neustále se protahujících jednání na bruselském summitu EU vyrazila do tamního vyhlášeného stánku s hranolkami.

 
„Hladový summit” vyhnal Merkelovou na vyhlášené bruselské hranolky

Nekonečná vyjednávání pátečního summitu EU byla vyčerpávající a mnozí účastníci při nich vyhládli.

Když měla německá kancléřka rokování dost, vzala si kabát a s doprovodem pěšky vyrazila do známého bistra Maison Antoine. Objednala si tam hranolky s andaluskou majonézou s rajčaty a pepřem, vylíčil prodavač agentuře Reuters.

Německá kancléřka Angela Merkelová si v Bruselu zašla na hranolky do Maison Antoine.

Foto: Robert-Jan Bartunek, Reuters

Stánek s rychlým občerstvením Maison Antoine je svými hranolkami a majonézou vyhlášený.

Foto: Eric Vidal, Reuters

Trhovec Antoine Desmet podnik otevřel v roce 1948 a hranolky se v něm dodnes servírují do papírových kornoutů, a to komukoli, Johnnymu Hallydayovi stejně jako lidem řídícím Evropskou unii.

Merkelová je známá nečekanými vycházkami, při nichž se zastaví na pivu nebo vyrazí do supermarketu.

Odložená snídaně i oběd

Evropské státníky zaměstnalo vyjednání o Británii natolik, že nejprve odložili ohlášenou společnou snídani a pak i oběd.

"Nejedli jsme celý den. Hledali jsme něco v unijní budově, ale nenašli jsme nic vhodného. Není toho tady mnoho na výběr. A Maison Antoine, to je pojem," citovala agentura AFP zdroj z německé delegace, která musela čelit rozruchu kolem dalšího "úniku" Merkelové.

Ze všech odložených chodů byla na summitu nakonec až večeře a Merkelová se vrátila právě včas, aby stihla přípitek.

O moc sytější nebyl ani britský premiér David Cameron. Britský tisk popisuje, že z vyjednávacího maratónu vyšel se zarudlýma očima a že rokování, jež rozhodla o příštím postavení Británie v unii, premiér přežil díky balíčkům želé cukrovinek firmy Haribo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků