Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Hasič se spustil vzhůru nohama do úzké jámy, aby vysvobodil dvouletou holčičku

V brazilském São Sebastiãu v neděli spadla do zhruba půl metru široké a pět metrů hluboké jámy dvouletá holčička. Jeden z přivolaných hasičů neváhal, nechal se přivázat za nohy a spustil se hlavou dolů za ní, aby ji vytáhl. Dítě utrpělo pouze lehké škrábance, píše deník Daily Mail.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Hasič se spustil vzhůru nohama do úzké jámy, aby vysvobodil dvouletou holčičku

Holčička byla na procházce se svým otcem, když najednou zapadla hluboko do země. Muž ihned přivolal hasiče, kteří přijeli asi po 15 minutách. S ohledem na šířku jámy, která měla v průměru sotva půl metru, byl na záchranu dívky určen nejštíhlejší člen hasičského sboru.

„Vybrali jsme seržanta Cosmeho, protože váží 66 kilogramů a je dostatečně štíhlý na to, aby se vešel do díry. Tam popadl dívku a poté byl bezpečně vytažen, aniž by se uvnitř zasekl,“ vysvětlil šéf tamních hasičů Gildomar Alves.

Na záběrech je vidět, jak ho kolegové pomalu spouštějí dolů a po chvíli vytahují zpět společně s holčičkou. Dítě bylo následně převezeno do nemocnice, utrpělo však pouze pár škrábanců a podle lékařů nejevilo žádné známky šoku.

Díra, do které dívka spadla, je na staveništi. Podobných je v okolí asi dvacet a žádná z nich není zabezpečená. Příslušné úřady již zahájily vyšetřování, zda nedošlo k porušení stavebních předpisů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků