Hlavní obsah
 

Fotograf zachytil pomíjivou krásu mrznoucích bublin

Jen co se vyfouknutá bublina usadí na listu, začne na ní led vykreslovat fantastické obrazce. Trvá to jen několik desítek sekund, než bublina praskne, ale výsledek stojí za to. Postupné mrznutí mýdlové bubliny zachytil fotograf z Ohia Carey Sherill.

 
Fotograf zachytil pomíjivou krásu mrznoucích bublin

Fotograf bydlící v hlavním městě státu Ohio Columbusu se živí zachycováním přírodních krás. Ve středu 27. prosince ráno využil chladného počasí a natočil a vyfotil, jak se chovají bubliny, když začnou mrznout.

Díky tomu, že venku byl šestnáctistupňový mráz, bubliny dokázaly zmrznout už za méně než minutu. Aby však dokázaly tenké mýdlové vrstvy mezi sebou udržet mrznoucí vodu, musel Sherill svou směs na dělání bublin trochu vylepšit.

„Kukuřičný sirup udělal bubliny silnější,“ svěřil se fotograf agentuře Reuters. Do směsi navíc ještě přidal trochu cukru, díky jehož krystalům led vytvořil jasné a velké obrazce.

Pokud byste si chtěli mrznoucí bubliny sami vytvořit, Sherill přidal i přesný recept na bublinovou směs: 200 ml vody, 35 ml jaru, 35 ml kukuřičného sirupu a 2 kávové lžičky krystalového cukru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků