Hlavní obsah

Elysejský palác přivítal nového prezidentského psa, Nemo pochází z útulku

V pondělí byl oficiálně představen pes francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Křiženec černého labradora a belgického grifonka jménem Nemo se na veřejnosti poprvé ukázal při příjezdu nigerijského prezidenta Mahamadoua Issoufoua. Macron tím pokračuje v dlouholeté tradici.

Elysejský palác přivítal nového prezidentského psa, Nemo pochází z útulku

Macron se svou manželkou Bridgitte zvíře adoptoval minulý víkend z jednoho z útulků francouzské organizace na ochranu zvířat SPA, na veřejnosti se však nový čtyřnohý parťák prezidentského páru ukázal poprvé až nyní.

Francouzský prezident před Elysejským palácem se svým psem Nemem.

Foto: Thibault Camus, ČTK/AP

Pes v Elysejském paláci je francouzská tradice, měli ho už Macronovi předchůdci Francois Hollande, Nicolas Sarkozy, Jacques Chirac, Francois Mitterrand a Charles de Gaulle.

Jméno Nemo vybral prezident ze dvou důvodů: začíná na písmeno „N“, kdy podle zákona z roku 1926 se všichni psi musí pojmenovat každý rok podle daného písmene abecedy, a také proto, že Macron miluje román Julesa Verna 20 000 mil pod mořem. Jméno Nemo se tak samo nabízelo.

Nemo, nová posila Elysejského paláce.

Foto: Francois Mori, ČTK/AP

Pejsek se v prezidentském paláci velice rychle zabydlel a slávu v lesku svého páníčka si náležitě užívá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků