Hlavní obsah
Greta Thunbergová Foto: Koláž Novinky.cz s Profimedia.cz

Ekologická cestovatelka časem? Dvojnice Grety Thunbergové se objevila na fotce z roku 1898

Vyhledávání dvojníků ze starých dob je jednou z populárních a rozšířených zábav. Internet už zaplavili dvojníci Nicolase Cage či Vladimira Putina (těch hned několik). Nyní se svět baví fotografií pořízenou na Yukonu v roce 1898. Dívka vyobrazená na fotce jako by Gretě Thunbergové z oka vypadla.

Greta Thunbergová Foto: Koláž Novinky.cz s Profimedia.cz
Ekologická cestovatelka časem? Dvojnice Grety Thunbergové se objevila na fotce z roku 1898

Fotografii, kterou mnozí zprvu považovali za dílo Photoshopu, jako první zveřejnil v úterý twitterový účet Cool History. Jenže se ukázalo, že fotka je pravá. Nachází se v archivech knihovny Washingtonské univerzity v americkém Seattlu.

Fotka pochází s největší pravděpodobností z roku 1898 a zachycuje trojici dětí pracujících ve zlatém dole na aljašském Yukonu.

Velká podobnost zaujala téměř okamžitě tisíce lidí na internetu a fotografie začali sdílet. „Je snad Greta cestovatelka časem, která nás přišla zachránit?“ ptali se někteří s humorem.

Milovníci konspiračních teorií se zase začali předhánět v tom, kdo přijde s originálnějším vysvětlením. Zatím nejpopulárnější hovoří o tom, že Greta pochází z budoucnosti a vyšlou ji vždy do kritického bodu dějin. Někteří se neopomněli zeptat, jaká je vlastně uhlíková stopa takového stroje času.

Sama ekologická aktivistka fotografii zatím nekomentovala, nachází se totiž právě uprostřed Atlantiku na své cestě zpět do Evropy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků