Hlavní obsah
Teprve dvanáctiletá Holanďanka porodila na školním výletě zdravou holčičku. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Dvanáctiletá dívka porodila na školním výletě

Teprve dvanáctiletá žačka základní školy z Nizozemí se na školním výletě postarala o pořádný rozruch. Dívku během cesty postihly silné bolesti břicha a po chvíli začala rodit. Přivolaní záchranáři ji už stačili pouze přenést do nedaleké budovy, kde porod dokončili, informoval britský deník Telegraph.

Teprve dvanáctiletá Holanďanka porodila na školním výletě zdravou holčičku. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Dvanáctiletá dívka porodila na školním výletě

Překvapivé na celé události bylo i to, že dívka ani její rodina, si těhotenství nevšimly, jelikož školačka na sobě údajně nepociťovala žádné fyzické ani psychické změny. Proto zároveň nebylo možné s jistotou určit, jak dlouho byla dívka pocházející z Groningenu na severu Nizozemí těhotná.

Přivolaná záchranná služba dívku už ani nenakládala do sanitky, jelikož by ji nestihla dovézt do porodnice včas. Proto ji sanitáři pouze přenesli do nejbližší budovy, kde ještě školou povinná maminka přivedla na svět zdravou holčičku. Až poté byly obě převezeny do porodnice v Groningenu. Mluvčí nemocnice uvedl, že se mamince i její malé dcerce daří dobře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků