Hlavní obsah
Akcelerace tohoto auta ohromila mnoho lidí, kteří se přišli na start podívat. Foto: Jakub Kynčl, Novinky

Diamond Race nekončí, řidiči ale přišli po autech i o diamanty

Ředitel závodu Diamond Race Milan Markovič v pátek Právu potvrdil, že akce pokračuje, ovšem úplně jinak, než měli její účastníci v plánu. Do cíle cesty dorazí v soukromém autobusu, bez svých aut i diamantů, které jim zabavila německá policie.

Akcelerace tohoto auta ohromila mnoho lidí, kteří se přišli na start podívat. Foto: Jakub Kynčl, Novinky
Diamond Race nekončí, řidiči ale přišli po autech i o diamanty

„Potom, co nám zabavili v Německu auta, jsme si z Česka nechali dovézt autobus a tím teď míříme do italského Merana, kde akce skončí. Takže pokračujeme dál, nenecháme se zlomit. Spousta lidí je malinko šťastná, že po letech cestují autobusem,“ uvedl s úsměvem Markovič s tím, že itinerář akce včetně domluvených hotelů stále platí..

Na druhou stranu ale nezakrýval své rozhořčení vůči německé policii a jejímu čtvrtečnímu zásahu, při kterém účastníkům závodu zabavila jejich luxusní auta.

„Dvanáct hodin, od druhé odpolední do druhé hodiny ráno, nás drželi na odstavném parkovišti, bez vody a bez jídla. Vzali nám všem doklady, nesměli jsme nikam odejít, zavřeli nám záchody, abychom je neušpinili, popisoval včerejší situaci Markovič.

Organizátoři akce už se proto obrátili i na německé právníky, s kterými budou řešit další kroky vůči německým orgánům, a to prý včetně případných žalob na náhradu škod způsobených čtvrtečním zadržením.

„Jsme občané Evropské unie a oni se k nám takto chovají. Příště se to třeba může stát i někomu, kdo tam přijede se škodovkou,“ varoval Markovič.

Policie zabavila i ceny pro vítěze

Incident s německými policisty podle něj začal ve čtvrtek odpoledne. „Přivedli nás na parkoviště, sebrali nám doklady, odjeli s nimi a vůbec se s námi nebavili. Následně za těmi účastníky, kteří kontrolami projeli a dojeli do domluveného hotelu, přijela kriminálka, měla bez razítka rukou napsaný papír, prolezla všem pokoje, vzala jim kamery, foťáky a dokonce nám vzali i ty diamanty,“ neskrýval svou naštvanost Markovič.

Přitom zmíněné diamanty byly hlavní cenou pro vítěze zmíněného závodu. Podle Markoviče se prý ani na hotelu policisté se závodníky nebavili, sebrali věci a odešli. Některé lidi prý dokonce na čas při prohlídkách pokojů spoutali.

„Dokonce některé z kluků, kteří už byli pod vlivem alkoholu, donutili, aby sedli do svých aut a odjeli s nimi na odstavné parkoviště a zabavili jim pak auta,“ podotkl Markovič. „Pořádně nevíme nic, proč, jak,“ uvedl Markovič.

Německá policie prý řidičům zadržených aut vyměřila na místě pokutu tisíc euro, sebrala jim auta i klíče od vozů, ale po zásahu přivolaných místních právníků prý nemuseli účastníci akce pokutu ihned platit a klíče, ovšem bez aut dostali zpět.

„S největší pravděpodobností ale ani potom tu pokutu platit nebudeme, právníci to dnes vyřizují, abychom těch tisíc euro nemuseli platit,“ dodal Markovič.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků