Hlavní obsah
Tropický ráj může chlapec navštívit celkem pětkrát. Foto: Profimedia.cz

Čtyřletý chlapec vyhrál v loterii tropický ostrov

Čtyřletý Yeh Chien-wei z Tchaj-wanu vyhrál výhradní právo užívat neobydlený tropický ostrov s bílými plážemi a průzračnou vodou. Měl štěstí v tchajwanské loterii, která se snaží povzbuzovat místní obyvatele, aby i v těchto těžkých dobách utráceli.

Tropický ráj může chlapec navštívit celkem pětkrát. Foto: Profimedia.cz
Čtyřletý chlapec vyhrál v loterii tropický ostrov

Představitelé loterie potvrdili, že Yeh Chien-wei bude mít výhradní právo ostrůvek v tchajwanské úžině užívat od května do září. Souostroví Penghu se bude starat o dodávky jídla, pití, vody i elektřiny. Jak uvádějí místní noviny, prozatím chlapec plánuje, že si bude hrát v moři.

"Penghu má spoustu ostrovů a na tomhle je voda i elektřina, takže si ho člověk může užít," říká místní úředník Lu Yan-chan, který také dodal, že na ostrově je i domeček. Výhra umožní chlapci a až sedmi členům jeho rodiny navštívit ostrov pětkrát a zůstat na něm maximálně tři dny.

Jak uvádí agentura Reuters, jiné okresy na Tchaj-wanu nabízejí auta, domy i jiné ceny a snaží se povzbudit místní obyvatele, aby právě u nich utratili poukázky v ceně rovnající se 2300 Kč. Ty vláda rozdala občanům v lednu ve snaze povzbudit místní ekonomiku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků