Hlavní obsah
Zájemci o pozorování ptactva se sejdou na Hradeckém ryvníku v Tovačově. Foto: Jiří Šafránek

Britští komici nemají vtipkovat na účet prince Charlese

Komici, kteří se zúčastní nadcházející slavnosti British Comedy Awards, dostali příkaz, aby si neutahovali z problémů, s nimiž se nyní potýká královská rodina. Britský následník trůnu princ Charles v současnosti čelí obviněním, že se před lety intimně stýkal se svým blízkým poradcem Michaelem Fawcettem.

Zájemci o pozorování ptactva se sejdou na Hradeckém ryvníku v Tovačově. Foto: Jiří Šafránek
Britští komici nemají vtipkovat na účet prince Charlese

"Všichni účastníci show byli pořadateli požádáni, aby si nedělali legraci z krize, která postihla prince Charlese," napsal britský list Daily Mirror.

"Nechceme, aby bylo naše doporučení chápáno jako nějaký zákaz nebo cenzura toho, co si protagonisté jednotlivých vystoupení připraví. Tak to opravdu není. Jen si myslíme, že by bylo pro královskou rodinu v tuhle chvíli nepříjemné, aby se stala terčem vtípků. Proto jsme účastníkům jen naznačili, že jsou zmínky o Charlesovi nevhodné," uvedl zdroj blízký pořadatelům British Comedy Awards.

Nepoddajní komici

Deník zároveň uvedl, že se požadavek organizátorů pravděpodobně mine účinkem a naopak povede k dalece častějším a ostřejším vtípkům na princovu adresu.

"Nedá se očekávat, že by si nechali účinkující něco diktovat. Pokud mají vtípky o Charlesovi připraveny, určitě je řeknou. A dost možná, že jich nyní použijí mnohem více. Určitě si některý z nich udělá legraci i z podivného doporučení pořadatelů," řekl Jonathan Ross.

Vše se ukáže teprve 10. prosince, kdy britská televize ITV1 v přímém přenosu odvysílá celou slavnostní show, kterou bude uvádět Jonathan Ross.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků