Hlavní obsah
Foto: Alexandra Kohoutová

Britská reality show bránila lidem spát

Britská televizní reality show Shattered, která se v zemi těší velké oblibě, má na krku vyšetřování. Úkolem soutěžících bylo po dobu jednoho týdne nepodlehnout spánku. Výherce získal částku 140 tisíc eur (necelých 4,5 miliónu korun). Rada pro televizní vysílání v sobotu obvinila produkci s tím, že soutěž je nevhodná a poškozuje zdraví účastníků.

Foto: Alexandra Kohoutová
Britská reality show bránila lidem spát

Na začátku vysílání soutěže stanovila produkce jasná pravidla - spánek je zakázán. Postupně si kandidáti stěžovali na halucinace a paranoidní stavy, proto byly na lékařské doporučení povoleny krátké odpolední siesty. "Zdraví soutěžících je naší prioritou," vysvětlil zástupce televizní stanice Channel 4, která soutěž vysílá. "Jsme s průběhem soutěže spokojeni a od vyřazených kandidátů máme jen ty nejlepší odezvy."

Ponížení v přímém přenosu

Lékaři jsou však opačného názoru. Psycholog z Birminghamské univerzity, Gary Wood, tvrdí, že soutěž překračuje hranice zábavy. "Je to televizní ponižování, velmi nebezpečné a znepokojivé," uvedl odborník a dodal, že soutěžícím hrozí psychologické následky.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Byli byste ochotni za 4,5 miliónu korun týden nespat?

V posledních šesti dnech byli soutěžící vystaveni řadě nesmyslných a náročných úkolů, které měly prověřovat jejich vytrvalost a trpělivost. Jedním z nich bylo například hodinu sledovat, jak schne barevný nátěr, aniž by se pohnuli z přiděleného místa. Každý den byl jeden neúspěšný kandidát vyřazen. Zbyli pouze tři soutěžící, z nichž v sobotu večer byla vybrána vítězka.

Anketa
Byli byste ochotni za 4,5 miliónu korun týden nespat?
Ano, klidně
39.4 %
Ne, v žádném případě
39.2 %
Nevím
21.4 %
Celkem hlasovalo 426 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků