Hlavní obsah

Britka porodila pět dětí v průběhu jednoho roku

Porod pěti dětí v průběhu deseti měsíců patří mezi kuriózní případy. Rachel Reidfordová z Londýna však patří mezi ty ženy, které s plodností problémy nemají, neboť necelých deset měsíců po porodu dvojčat přivedla na svět trojčata. S přítelem Rickem Jonesem trojnásobný dáreček vůbec nečekali.

Britka porodila pět dětí v průběhu jednoho roku

Lékař sdělil Rachel, že je opět těhotná, jen měsíc po prvním porodu. Dvojčátka Elliot a Evie měla dostat jediného bratříčka či sestřičku. Jenže vyšetření neodhalilo další dvě embrya, takže pro rodiče i lékaře nakonec příchod trojčat představoval zázrak. "Ty děti pořád lezly a lezly. Nemohla jsem vůbec uvěřit tomu, co se to se mnou děje. Byla to nejhorší noc mého života, a zároveň ta nejlepší," svěřila Rachel britskému listu Mirror.

Když se děti začaly drát na světlo světa, myslela si matka, že je teprve v sedmém měsíci těhotenství. Avšak ve skutečnosti byla již ve 43. týdnu těhotenství. První se cpal ven Harry, který vážil něco přes dvě kila. Další dva synové přišli na svět po chvíli. "Harry už nechtěl čekat. Sotva sanitka zastavila u nemocnice, byl na světě," vyprávěla Reidfordová, která trojčata porodila na parkovišti. Porodní asistentka v sanitním voze zjistila, že uvnitř jsou další dva chlapečci. Za chvíli pomohla na svět Alfiemu a Billymu.

Třetí dítě bylo zkroucené pod žebry

"Myslela jsem, že je po všem. Ale sestra řekla, že není spokojená a potřebuje udělat scan. Pak uviděla Alfieho. Porodila jsme ho a lékaři znova vyšetřili břicho. A řekli mi: Máme pro vás ještě jedno malé překvapení. Pak se narodil Billy. Byl zkroucený pod mými žebry celé těhotenství. Bylo to neuvěřitelné," vzpomíná Rachel.

Porodní asistentka Kathryn Jenningsová předvedla úctyhodný výkon. Přivedla na svět trojčata v sanitním voze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků