Hlavní obsah
Takto zachytili soudkyni z protější budovy, když se slunila Foto: avaz.ba

Bosenská soudkyně, která se ve své pracovně slunila nahá, se smí vrátit do práce

Pětatřicetiletá soudkyně Nejvyššího soudu Federace Bosny a Hercegoviny Enisa Bilajacová se smí vrátit do práce. Loni v květnu přišla do zaměstnání velmi brzy ráno a využila toho k relaxaci. Zamkla se ve své pracovně a slunila zcela nahá na stole. Jenže ji někdo z protější budovy vyfotil. V disciplinárním řízení byla zbavena své funkce. Téměř po roce se smí vrátit do práce.

Takto zachytili soudkyni z protější budovy, když se slunila Foto: avaz.ba
Bosenská soudkyně, která se ve své pracovně slunila nahá, se smí vrátit do práce

Pětatřicetiletá soudkyně Bilajacová získala díky fotkám, které zveřejnily bosenské deníky, značnou popularitu. I když trochu kontroverzní.

Hájila se tím, že se slunila v zamčené místnosti a netušila, že ji bude někdo šmírovat z protější budovy. Nahotou nikoho nechtěla děsit, ani ohromit.

Disciplinární komise Nejvyššího soudu v Sarajevu rozhodla, že soudkyně poškodila dobré jméno celé instituce a musí být propuštěna. „Její chování jako soudkyně bylo nepřijatelné,“ uvedl tehdy mluvčí soudu pro deník Kurir.

Soudkyně se ale rozhodla obhajovat a jedenáct měsíců bojovala o návrat o svého úřadu. Nadřízený správní orgán teď rozhodl, že musí být znova přijata do práce, protože nechtěla záměrně poškodit svou profesionální důvěryhodnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků