Hlavní obsah
Sken potvrdil, že batole magnety opravdu spolklo Foto: Profimedia.cz

Batole spolykalo neuvěřitelných 42 magnetů z ledničky

Každý rodič ví, že nechat své dítě bez dozoru se může šeredně vymstít. Minulý týden se o tom přesvědčila jedna ruská matka, která několik minut nevěnovala pozornost svému 16měsíčnímu synovi a nechala ho samotného v kuchyni. Batole mezitím stihlo spolykat neuvěřitelných 42 magnetů z ledničky. Matka dítě naštěstí včas převezla do nemocnice, kde ho chirurgové okamžitě operovali.

Sken potvrdil, že batole magnety opravdu spolklo Foto: Profimedia.cz
Batole spolykalo neuvěřitelných 42 magnetů z ledničky

Když si nejmenovaná Ruska z Čeljabinsku všimla, že na lednici chybí všechny magnety, okamžitě se obrátila na svého syna. Myslela si, že je sebral a hraje si s nimi, magnety ovšem nebyly k nalezení.

Žena si naštěstí rychle uvědomila, že je musel spolykat a spěchala s dítětem do nemocnice. Napřed ho vzala na menší kliniku poblíž domova, kde překvapení lékaři skenováním potvrdili, že magnety jsou opravdu v nitru malého dítěte.

Vyoperované magnety

Foto: Nemocnice v Čeljabinsku

Následoval převoz do větší nemocnice, kde předem připravení chirurgové provedli úspěšnou operaci. Chlapeček se teď zotavuje na dětském oddělení čeljabinské nemocnice.

„Během let jsem zasahoval u mnoha malých pacientů, kteří v sobě měli cizí tělesa, včetně magnetů. Jednou jich bylo dvacet najednou, ale tento chlapec překonal všechny naše rekordy,“ uvedl pro MailOnline chirurg Nikolaj Rostovcev, který prováděl operaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků