Hlavní obsah
Výsadková doková loď HMAS Choules Foto: Profimedia.cz

Australské námořnictvo přivezlo do požáry odříznutého městečka 30 hektolitrů piva

Jedním z míst, které rozsáhlé australské požáry odřízly od zbytku světa, je i malé pobřežní městečko Mallacoota. Místním se dostalo pomoci od australského námořnictva. Kromě zásob nezbytných pro přežití, přivezli místním obyvatelům i více než 30 hektolitrů piva, které mají podpořit morálku.

Výsadková doková loď HMAS Choules Foto: Profimedia.cz
Australské námořnictvo přivezlo do požáry odříznutého městečka 30 hektolitrů piva

Malé pobřežní městečko má zhruba kolem tisícovky obyvatel. V uplynulém týdnu na zdejší pláže požáry zahnaly usedlíky i turisty z širokého okolí. V jednu chvíli se jich na plážích tísnilo až 4000. Pro zoufalé lidi na plážích vyrazilo námořnictvo.

Výsadková loď HMAS (Her Majesty‘s Australian Ship) Choules odvážela lidi do bezpečí a cestou zpátky vozila zásoby, jelikož město bylo naprosto odříznuto. Ve čtvrtek, když už většina lidí byla v bezpečí, dorazila HMAS Choules opět k Mallacootě. Pro ty, kteří se rozhodli zůstat a pro hasiče dovezla také 800 galonů (přes 30 hektolitrů) piva.

„Hospoda je srdcem regionálních komunit. Po tom všem, čím si museli místní obyvatelé a hasiči projít, to nejmenší co můžeme udělat, je zajistit, aby si mohli vychutnat pivo,“ uvedl pro CNN šéf pivovaru Carlton & United Breweries Peter Filipovic. Pivovar rovněž přislíbil darovat milion australských dolarů (15,67 milionů korun) na pomoc obětem požárů.

Australské obranné síly vydaly prohlášení, že „jsou si dobře vědomi toho, jak doplnění zásob piva pozitivně ovlivní morálku celé komunity. Mluvčí doplnil, že pivo nebylo dovezeno na úkor jiných nezbytných zásob. Loď Choules pouze využila zbývajícího místa. O tom, že ho využila dobře, svědčí nadšené ohlasy obyvatel na sociálních sítích.

Devastující požáry, které zasáhly několik australských států, si už vyžádaly 2á lidských životů. Vědci rovněž odhadují, že při nich uhynula už zhruba miliarda zvířat. Sežehly 10,3 milionu hektarů porostu, což je území přesahující rozlohu České republiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků