Hlavní obsah

Australská pláž Bondi byla uzavřena, voda se zbarvila do krvava

Turisté a místní obyvatelé, kteří se v úterý vydali na slavnou pláž Bondi v Sydney, byli zklamaní. Pláž byla totiž uzavřena kvůli zvláštnímu přírodnímu jevu, při kterém chaluhy zbarvily vodu do ruda. Takto znečištěná voda může lidem způsobit zdravotní problémy, i přesto se ale našli jedinci, kteří ve vodě plavali. Informoval o tom deník Daily Mail.

Australská pláž Bondi byla uzavřena, voda se zbarvila do krvava

Přírodní úkaz, který zbarví vodu do ruda nebo do jiné barvy, nastává když „rozkvete“ obrovská masa chaluh. Výsledek pak bývá často stejně spektakulární jako v tomto případě. Zbarvená voda sice není životu nebezpečná, ale může lidem způsobit zdravotní problémy.

„Jsou tu určitá rizika pro lidské zdraví. Voda může podráždit kůži a také oči, proto zůstane pláž až do úplného zmizení chaluh uzavřená,“ řekl mluvčí místní radnice, která rozhodla o uzavření pláže.

Na místo přijeli i hygienici, kteří z vody odebrali vzorky. Podle nich je téměř jisté, že zbarvení chaluh nebylo způsobeno znečištěním, i přesto ale prověří míru odpadu ve vodě.

Pláž Bondi je nejpopulárnější pláží v Sydney, a tak turisté i tamní obchodníci doufají, že barevné řasy do pátku zmizí. Očekává se totiž velmi teplý víkend a ztráta desítek tisíc návštěvníků by byla citelná.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků