Hlavní obsah
Zejména v pobřežních oblastech Austrálie převažuje počet žen značně nad počtem mužů. Foto: Profimedia.cz

Austrálii sužuje nedostatek mužů

V australských pobřežních regionech žije výrazně méně mužů než žen. Vyplývá to z analýzy posledního sčítání obyvatel, podle které tato země trpí nebývalým úbytkem mladých mužů.

Zejména v pobřežních oblastech Austrálie převažuje počet žen značně nad počtem mužů. Foto: Profimedia.cz
Austrálii sužuje nedostatek mužů

Statistiky podle internetových stránek BBC News odhalují, že v Austrálii nyní žije téměř o sto tisíc více žen než mužů. Nejhorší situace je v pobřežních městech, kam přicházejí ženy ve snaze najít lepší práci a životní styl, zatímco mnoho mužů odchází do zámoří.

Před třiceti lety bylo v Austrálii mužů plno díky tehdejší imigrační politice, která je upřednostňovala. Nyní zase tisíce Australanů ve věku dvaceti až třiceti let odcházejí do zámoří za prací nebo cestovat. Tento nepoměr ve složení mužské a ženské populace může mít dalekosáhlé důsledky.

"Když se podíváte na statistické údaje ve Spojených arabských emirátech, zjistíte, že tam žije kolem dvanácti tisíc Australanů, většinou mužů ve věku od 25 do 34 let," upozorňuje demograf Bernard Salt. "To představuje výrazný odliv konkrétní demografické skupiny z Austrálie"

Na australském venkově je situace zcela jiná. Mnoho mladých žen odtud odešlo ve snaze najít práci ve městech. Zanechaly tam komunity plné mladých mužů. Například ve městě Glenden v severním státě Queensland připadá jedna žena na každých 23 mužů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků