Hlavní obsah

Australanka zavírá oči na tři dny v týdnu

Australance Natalii Adlerové (21) z Melbourne se vždy na tři dny zavírají oči, a pak je má zas tři dny otevřené. Tento stav trvá už čtyři roky, lékaři netuší, co za tím stojí a jen vrtí hlavou. Zdá se, že Natalie je jediná osoba na světě, která tímto prapodivným syndromem trpí.

Australanka zavírá oči na tři dny v týdnu

"Jdu spát po dni, kdy jsem měla oči otevřené, pak se probudím a otevřít je nemohu," řekla Adlerová reportérům Daily Telegraph. "Nikdo neví, proč tomu tak je."

Od té doby, co se u ní začaly tyto zvláštní stavy projevovat, podstoupila Natalie už stovky různých testů. Začalo to ještě předtím, než dokončila střední školu.

"Jednou jsem se v neděli probudila a měla jsem nateklé oči. V pondělí jsem měla mít písemku z angličtiny. Doktoři napřed měli za to, že jde o nějaký zánět dutin, ale od té doby se to už nezlepšilo. Oči se mi občas začaly zavírat, opravdu kdykoliv, ale během pár týdnů se to upravilo tak, že se mi začaly zavírat přesně na tři dny."

Lékaři si neví rady

"Natalie je záhada. Její případ je jedinečný a nevíme, co jí je," říká Justin O'Day, vedoucí neuro-oftalmologie v melbournské Royal Victoria Eye and Ear Hospital.

Během dní se zavřenýma očima jsou Nataliiny oči úplně zavřené, kromě malé škvírky v levém oku. Během dní otevřených očí její zraky fungují normálně, ačkoliv jí občas trochu poklesává levé víčko. Adlerová se snaží plánovat si život tak, aby vše stíhala během dní s otevřenýma očima. Ale některé věci se prostě naplánovat nedají.

"Na osmnácté narozeniny jsem měla oči zavřené, ale na jednadvacáté otevřené, takže jsem uspořádala večírek," podotkla Adlerová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků