Hlavní obsah

Atraktivnější studenti prospívají u zkoušek lépe

Pokud jste si doposud mysleli, že mozek a krása jdou zřídkakdy k sobě, zamyslete se znovu. Autoři nové studie totiž prokázali, že hezčí studenti si u zkoušek vedou lépe než jejich "obyčejní nebo oškliví" kolegové. Dosahují vyšších výsledků u písemných i ústních zkoušek, které jsou známkovány anonymně a bez nutnosti fyzické přítomnosti studenta.

Atraktivnější studenti prospívají u zkoušek lépe

Vědci tak prokázali, že hezčí a atraktivnější studenti nejsou nadhodnocováni lektory jen kvůli vzhledu, ale že prostě mají lepší studijní schopnosti.

Rodiče privilegují hezké děti

Odborníci tvrdí, že atraktivním dětem se také dostává více pozornosti ze strany rodičů, což posiluje jejich sebevědomí. Jsou více sebejistí, z čehož sklízejí plody v pozdějším věku.

Druhou stranou mince by ale ovšem mohl být fakt, že pohlední teenageři mají méně času na studium, jelikož je o ně mezi vrstevníky jednoduše větší zájem, a tak doma často moc času nestráví.

Studie platí zejména u chlapců

Giam Pietro Cipriani, doktor ekonomie, společně se svým kolegou Angelem Zagem srovnávali hodnocení studentů dle vzhledu s jejich studijními výkony. Vliv vzhledu na prospěch u zkoušek zaručeně prokázali především u chlapců. Zdůrazňují přitom, že hezčí studenti vynikají i u písemných zkoušek, kde jejich vzhled nemůže ovlivnit učitele a nemůže tedy dojít k diskriminaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků